LEGENDINĖ UŽRAŠŲ KNYGELĖ

Viskas prasidėjo prieš daugelį metų nuo kišenės dydžio juodo objekto - nuostabios tradicijos produkto.

Iš tiesų Moleskine užrašų knygelė yra paveldėtoja ir tęsėja tos legendinės užrašų knygos, naudojamos menininkų ir mąstytojų per pastaruosius du šimtmečius: tarp jų Vincentas van Gogh‘as, Pablas Pikaso, Ernestas Hemingvejus ir Briusas Čatvinas. Paprastas juodas stačiakampis su užapvalintais kampais, su elastingu puslapio laikytoju ir vidine išsilankstančia kišene: bevardis objektas kuklaus tobulumo ir savito unikalumo, pagamintas per daugiau nei šimtą metų smulkių Prancūzijos knygrišių, kuris aprūpindavo raštinių reikmenų parduotuves Paryžiuje, kuriose pasaulio meno ir literatūros avangardistai jas ieškojo ir pirko. Patikimas ir patogus kelionės kompanionas - užrašų knygelė savyje saugojo neįkainojamus eskizus, užrašus, istorijas, ir idėjas, kad vieną dieną jie galėtų tapti įžymiais paveikslais ar mylimiausių knygų puslapiais.

 

ČATVINO ISTORIJA

Užrašų knygelė buvo Briuso Čatvino mėgstamiausia, ir būtent jis buvo tas, kuris pavadino ją "moleskine."

1980-ųjų viduryje šios užrašų knygelės pradėjo sparčiai išnykti ir paskui visai dingo.

Savo kelionių knygoje “The Songlines,” Čatvinas pasakoja mažos juodos knygelės istoriją: 1986 metais, smulkios, šeimai priklausančios parduotuvės savininkas Prancuzijos mieste Tūre bankrutavo. "Le vrai moleskine n'est plus" - lakoniški žodžiai, kuriuos jis perduoda raštinių reikmenų parduotuvės,  esančios Rue de l'Ancienne Comédie gatvėje savininkui, iš kurio jis dažniausiai pirkdavo savo užrašų knygas. Čatvinas ėmėsi supirkinėti visas užrašų knygeles, kurias tik galėjo rasti prieš savo išvykimą į Australiją. Tačiau jų nebuvo pakankamai.  

 

MOLESKINE UŽRAŠŲ KNYGELĖ

1997 metais, smulkus Milano leidėjas atgaivino legendinę knygelę ir išrinko šį literatūrinės kilmės vardą, atgaivindamas neeilinę tradiciją.

Sekant Čatvino pėdomis, Moleskine užrašų knygutės atnaujino savo keliones, būdamos nepakeičiamu dublikatu naujai ir šiandieniniai nešiojomajai tehnologijai. 

Fiksuojant realybę judesyje, pažymint ir užrašant detales, įtraukiant unikalios patirties esmę ant popieriaus: Moleskine užrašų knygelė tampa įkrova, kuri saugoja idėjas ir jausmus, išlaisvindama savo jėgą laikui bėgant.

 

 

MOLESKINE NUOTYKIS TĘSIASI NET UŽ PUSLAPIŲ RIBŲ.

Šiandien Moleskine ženklas yra kultūros, keliavimo, atminties, vaizduotės, ir asmens tapatybės sinonimas realiame bei skaitmeniniame pasaulyje.

Tai ženklas, kuris apima mobilių daiktų šeimą: užrašų knygas, dienoraščius, žurnalus, krepšius, rašybos instrumentus ir skaitymo reikmenis, skirtus mūsų nešiojamųjų daiktų tapatybei. Dalykai, kurie seka paskui mus po visą pasaulį.   

Moleskine daiktai yra mūsų laikų kūrybinių ir vaizduotės reikalaujančių profesijų partneriai.  Jie reprezentuoja nešiojamųjų daiktų simbolį po visą pasaulį.


Originalus teksto šaltinis: http://www.moleskine.com/moleskine-world